Choose another country or region to shop online and see content specific to your location.
 • Österreich
 • België / Belgique
 • Danemark
 • France
 • Deutschland
 • Holandia
 • Poland
 • Slowenia
 • South Africa
 • Spain
 • Schweiz / Suisse
 • United Arab Emirates
 • United Kingdom
 • USA
 • Rest of the world
Continue

PROUDLY
HYDROSONIC

Najlepsi ortodonci, periodontolodzy i implantolodzy
polecają Hydrosonic pro swoim pacjentom.


Poniżej dowiesz się, dlaczego

TRZYMAJ SIĘ BEZPIECZNEJ STRONY MOCY

Hydrosonic pro to szczoteczka soniczna klasy premium opracowana przez pioniera profilaktyki, firmę Curaprox. W trakcie jej projektowania, bardzo dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu i skuteczności dla potrzeb wszystkich pacjentów, również tych poddawanych leczeniu ortodontycznemu. Dzięki trzem specjalnym główkom, z opatentowanymi włóknami Curen® i ergonomią Curacurve®, szczoteczka delikatnie i skutecznie pielęgnuje zęby pacjentów, zmniejszając ryzyko zapalenia dziąseł i innych problemów związanych z leczeniem.

KTÓRZY PACJENCI SKORZYSTAJĄ NAJBARDZIEJ?

Stworzyliśmy szczoteczkę Hydrosonic pro, aby zapewnić wszystkim pacjentom profesjonalne wsparcie dla zdrowia jamy ustnej. Ta szczoteczka pozwoli udoskonalić higienę jamy ustnej u:

 • pacjentów z aparatami ortodontycznymi i protezami
 • pacjentów z implantami, aby zapobiec zapaleniu okołoimplantowemu
 • pacjentów cierpiących na zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia
 • osób z ograniczoną sprawnością manualną jako codzienna precyzyjna profilaktyka

                       Przeczytaj artykuł

DELIKATNA DLA DZIĄSEŁ

W przypadku większości zabiegów ortodontycznych należy spodziewać się łagodnie niekorzystnego wpływu na zdrowie przyzębia pacjentów, co zostało potwierdzone w szeroko zakrojonych badaniach na ten temat. Na ogół należy spodziewać się co najmniej 0,03 mm recesji dziąseł i 0,13 mm utraty kości. Właściwe usuwanie płytki nazębnej podczas leczenia ortodontycznego jest kluczem do uniknięcia tych powikłań. Hydrosonic pro skutecznie usuwa płytkę nazębną, a jednocześnie jest delikatny dla zębów i dziąseł, ponieważ zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o pacjentach leczonych ortodontycznie, implantologicznie i z zapaleniem przyzębia..

WPŁYW SZCZOTECZEK HYDROSONICZNYCH NA STAN ZDROWIA PACJENTÓW

Dowiedz się więcej o najnowszych dowodach naukowych dotyczących skuteczności szczoteczek elektrycznych dla pacjentów z aparatami ortodontycznymi, nieprawidłowym ustawieniem zębów, nadwrażliwością, recesją lub problemami przyzębia: obejrzyj nasze webinarium prowadzone przez eksperta ds. profilaktyki i współtwórcę Hydrosonic, prof. dr Ulricha P. Saxera.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zapewnienia najlepszej możliwej higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego, weź udział w webinarium prowadzonym przez periodontologów dr Natasę Martic i dr Dorę Tihanyi.

                       Obejrzyj webinar

 

WYPRÓBUJ SAM

Najlepszym sposobem na odkrycie wyjątkowej delikatności i skuteczności Hydrosonic pro jest wypróbowanie go osobiście. Najnowsza wersja Hydrosonic pro jest już dostępna do wypróbowania dla wszystkich dentystów - za darmo! Nie tylko po to, abyście mogli go z pełnym przekonaniem polecać. Wiemy również, że spodoba się Wam tak delikatna pielęgnacja własnych dziąseł.

                       Zgłoś się po bezpłatna próbkę

KONTROLA PŁYTKI NAZĘBNEJ W NAJBARDZIEJ KRYTYCZNYCH MIEJSCACH

Następnym razem, gdy będzie u Ciebie pacjent, sprawdź dokładnie u niego miejsca, których utrzymanie w czystości jest najtrudniejsze - dystalną powierzchnię ostatnich zębów trzonowych, podniebienną powierzchnię przedtrzonowców szczęki górnej, językową powierzchnię siekaczy szczęki dolnej oraz bruzdy wokół implantów. Bardziej prawdopodobne jest, że w tych miejscach będzie się gromadzić dość znaczna ilość płytki nazębnej - płytki, która nie gromadziłaby się przy prawidłowym stosowaniu szczoteczki Hydrosonic pro.

 

RÓŻNICA MIĘDZY GŁÓWKAMI

Do każdego Hydrosonic Pro dołączone są trzy różne główki szczoteczki: "Power" do normalnego szczotkowania, "Sensitive" do delikatniejszego mycia oraz "Single" do precyzyjnego czyszczenia. Główki szczoteczki power i sensitive są wyjątkowe, ponieważ włókna mają dwie różne długości i są ułożone w kształcie kropli, dzięki czemu owijają się wokół każdego zęba i czyszczą jeszcze skuteczniej. A ponieważ główka szczoteczki jest tak mała, można łatwo dotrzeć do wszystkich trudnodostępnych miejsc.

 

 

Szczoteczka z pojedynczym kępkiem umożliwia dokładne czyszczenie ząb po zębie w miejscach, w których gromadzi się płytka bakteryjna - w szczelinach między zębami a aparatami ortodontycznymi, zamkami, łukami, drutami, mostami i implantami, w bruzdach, wokół nieprawidłowo ustawionych zębów, a także doskonale nadaje się do polerowania powierzchni zębów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zapewnienia jak najlepszej higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego, zapraszamy na seminaria internetowe prowadzone przez periodontologów dr Natasę Martic i dr Dorę Tihanyi.

 

DAJ SWOIM PACJENTOM MOŻLIWOŚĆ PROFESJONALNEGO SZCZOTKOWANIA ZĘBÓW

Pomóż swoim pacjentom uzyskać doskonałe rezultaty dzięki sonicznej szczoteczce do zębów Hydrosonic.

                          Obejrzyj filmik instruktażowy

Frequently Asked Questions

Czym są szczoteczki do zębów Hydrosonic?

Szczoteczki do zębów Curaprox Hydrosonic zostały zaprojektowane przez ekspertów stomatologicznych, aby zapewnić codzienną, profesjonalną pielęgnację jamy ustnej w domu, dla pacjentów z każdym rodzajem schorzeń stomatologicznych. Szczoteczki te łączą w sobie moc do 84 000 ruchów szczoteczki, efekt hydrodynamiczny oraz trzy innowacyjne, szwajcarskie główki szczoteczki z ultracienkimi włóknami Curen®.

Dlaczego powinienem polecać szczoteczki do zębów Hydrosonic moim pacjentom?

Dzięki szczoteczce Hydrosonic Twoi pacjenci będą zawsze po bezpiecznej stronie mocy, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej. Może miałeś już do czynienia z niektórymi szczoteczkami elektrycznymi, które nie są w stanie usunąć płytki nazębnej gromadzącej się w newralgicznych miejscach? Wypróbuj Hydrosonic pro.

 

Dzięki technologii Curacurve® (wygięcie główki szczoteczki pod kątem 10 lub 15 stopni) super delikatne włókna Curen® na główce szczoteczki docierają do każdego miejsca i doskonale czyszczą, nie uszkadzając szkliwa zębów ani dziąseł.

 

Jeśli chodzi o wrażliwe dziąsła, Twoi pacjenci będą mogli uniknąć dyskomfortu podczas czyszczenia. Hydrosonic pro czyści silnie i skutecznie, ale dzięki unikalnemu połączeniu technologii sonicznej i hydrodynamiki, robi to w najdelikatniejszy możliwy sposób.

Jaka jest różnica między poszczególnymi główkami szczoteczek Hydrosonic pro pod względem kontroli płytki nazębnej?

Do każdego Hydrosonic Pro dołączone są trzy różne końówki szczoteczki: „Power” do normalnego szczotkowania, „Sensitive” do delikatniejszego mycia oraz „Single” do precyzyjnego czyszczenia.

 

Główki szczoteczki power i sensitive są wyjątkowe, ponieważ włókna mają dwie różne długości i są ułożone w kształcie kropli, dzięki czemu owijają się wokół każdego zęba i czyszczą jeszcze skuteczniej. A ponieważ główka szczoteczki jest tak mała, można łatwo dotrzeć do wszystkich trudnodostępnych miejsc. Szczoteczka z pojedynczym kępkiem umożliwia dokładne czyszczenie ząb po zębie w miejscach, w których gromadzi się płytka bakteryjna – w szczelinach między zębami a aparatami ortodontycznymi, zamkami, łukami, drutami, mostami i implantami, w bruzdach, wokół nieprawidłowo ustawionych zębów, a także doskonale nadaje się do polerowania powierzchni zębów. Twoi pacjenci mogą korzystać z zalet wszystkich trzech główek z każdą szczoteczką Curaprox Hydrosonic. Wszystkie końcówki szczoteczki mają również gumowaną tylną część, co zapewnia przyjemne i bezpieczne czyszczenie.

Co to jest efekt hydrodynamiczny?

Ruch główki szczoteczki sprawia, że mieszanina śliny, wody i pasty do zębów wiruje z dużą prędkością. Bakterie i płytka nazębna nie mają gdzie się ukryć, są natychmiast wypłukiwane. Na tym właśnie polega efekt hydrodynamiczny.

 

Oczywiście nadal zalecamy używanie szczoteczek międzyzębowych i nici dentystycznych, aby dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe.

Którzy pacjenci odnoszą największe korzyści z korzystania z Hydrosonic pro?

Stworzyliśmy szczoteczkę Hydrosonic pro, aby zapewnić wszystkim pacjentom profesjonalne wsparcie dla zdrowia jamy ustnej. Ta szczoteczka pozwoli udoskonalić higienę jamy ustnej u:

 • pacjentów z aparatami ortodontycznymi i protezami
 • pacjentów z implantami, aby zapobiec zapaleniu okołoimplantowemu
 • pacjentów cierpiących na zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia
 • osób z ograniczoną sprawnością manualną jako codzienna precyzyjna profilaktyka.

Czy są jakieś instrukcje, krok po kroku, jak prawidłowo używać szczoteczek Hydrosonic, które mogę pokazać moim pacjentom?

Przed rozpoczęciem instruktażu pacjentów na fotelu dentystycznym można obejrzeć nasz film instruktażowy i przeczytać nasz przewodnik. Oba przewodniki są krótkie, praktyczne i łatwe do zrozumienia, więc możesz również polecić swoim pacjentom zapoznanie się z nimi w domu przed pierwszym użyciem szczoteczki Hydrosonic. Do każdej nowej szczoteczki Hydrosonic dołączona jest również drukowana instrukcja.

 

Obejrzyj, jak specjaliści z dziedziny stomatologii, dr Olga Zhyta, stomatolog z Ukrainy, dr Camelia Roman, stomatolog z Rumunii, oraz Anastazja Zakharova, studentka V roku stomatologii z Rosji, demonstrują na sobie działanie szczoteczki sonicznej Hydrosonic.

Czy moi pacjenci mogą wypróbować szczoteczkę Hydrosonic w domu?

Oferujemy 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na nowe szczoteczki SONICZNE Hydrosonic pro, Hydrosonic easy i Hydrosonic black is white. Dowiedz się więcej o gwarancji zwrotu pieniędzy przy zakupie nowych szczoteczek tutaj.

Czy na szczoteczkę jest udzielana gwarancja?

Pacjenci, którzy zakupili już szczoteczki Curaprox Hydrosonic, mogą z łatwością przedłużyć gwarancję na dowolną z naszych szczoteczek sonicznych. Wystarczy, że założą konto użytkownika Curaprox (lub zalogują się na istniejące konto) na stronie curaprox.pl, przejdą do zakładki „Zarejestrowane produkty” i zarejestrują produkt, aby przedłużyć gwarancję z dwóch do trzech lat.

Gdzie mogę znaleźć więcej dowodów na korzyści płynące ze stosowania szczoteczki Hydrosonic?

Dowiedz się więcej o najnowszych dowodach naukowych dotyczących skuteczności szczoteczek elektrycznych dla pacjentów z aparatami ortodontycznymi, nieprawidłowym ustawieniem zębów, nadwrażliwością, recesją lub problemami przyzębia: obejrzyj nasze webinarium prowadzone przez eksperta ds. profilaktyki i współtwórcę Hydrosonic, prof. dr Ulricha P. Saxera.